Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor?

YouTube’da nasıl para kazanılacağını öğrenmek çok çeşitli kişilere hitap ediyor. Ve mantıklı. Hoşunuza giden şeylerle ilgili videolar yapmak için ödeme alırsınız. Ve bu her şey olabilir! YouTube’da hemen hemen her şey takip ediyor. Ancak YouTuber olmak hızlı bir şekilde zengin olma şeması değil. Youtuberlar ne kadar kazanıyor?

Youtuberlar GERÇEKTEN 2020’de ne kadar para kazanıyor?

1. Ryan Kaji 26 Milyon Dolar

Ryan Kaji, YouTube kanalına sadece 3 yaşındayken (şimdi 8 yaşında) kutudan çıkan oyuncaklar ile başladı. Şimdi bir dizi oyuncak, kıyafet, Nickelodeon’da bir gösteri ve Hulu ile bir anlaşması var. Kaji’nin 24 milyondan fazla abonesi var.

2. Dude Perfect 20 Milyon Dolar

Dude Perfect, 30’larında dublörlük yapan, spor yapan ve dünya rekorlarını kırmaya çalışan beş kişidir. Kanalları o kadar popüler oldu ki Nickelodeon’da The Dude Perfect Show adlı bir şov yaptılar. Bu kanalın 49.5 milyondan fazla abonesi var.

3. Anastasia Radzinskaya 18 Milyon Dolar

Bu listedeki en genç YouTuber, Anastasia Radzinskaya 5 yaşında. Anastasia ve babası birlikte oynadıkları videoları yaparlar ve yedi farklı dilde gösterilirler. 2019’u Lego ve Dannon Yogurt gibi büyük markalarla çalışarak geçirdi ve kanalının neredeyse 50 milyon abonesi var.

4. Rhett And Link 17.5 Milyon Dolar

Rhett McLaughlin ve Link Neal, YouTube’da 4.8 milyondan fazla aboneye sahip günlük bir komedi şovuna ev sahipliği yapıyor. Markaları dört kanala, bir podcast’e, kitaplara ulaştı ve kısa süre önce Smosh YouTube şovları ağını satın aldılar.

5. Jeffree Start, 17 Milyon Dolar

Star, müzisyen olarak başladığı MySpace günlerine geri dönüyor, ancak en çok YouTube’da makyaj eğitimleri yaptığı biliniyor. Kendi kozmetiği var, bir Kesha videosundaydı ve 17.5 milyondan fazla abonesi var.

6. Preston 14 Milyon Dolar

Preston Arsement, en çok kazanan YouTubers listesinde yenidir ve popüler Call of Duty videolarıyla ve oyun kanalında yayınladığı şakalarla sıralamada yükselebildi. Preston aslında Minecraft sunucularını çalıştırarak gelirinin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Şu anda 11,7 milyon abonesi var.

YouTube kullanıcıları nasıl para kazanıyor?

Hem iştirak geliri kazanabilir, marka ortaklıkları yapabilir, hem de ürün satabiliriz. Gelirimiz doğrudan bir sayfaya veya video görüntüleme sayısına bağlı değildir, ancak bu rakamlar para kazanma yeteneğimizi etkiler. YouTube’da nasıl para kazanılacağını öğrenmekle ilgileniyorsanız para kazanma için uygun olmanız için birkaç ölçüm yapmanız gerekir. En az 1000 abone ve yıl içinde en az 4.000 saat izlenme süresini aynı 12 aylık dönemde karşılamanız gerekir:

Reklam Geliri

Reklam gelirinden Youtuberlar ne kadar kazanıyor? Burası çoğu blog yazarı için başladığı yerdir ve bloglarda para kazanmakla aynı şeydir. Google videolarınıza reklam yerleştirir ve reklam gelirinin % 45’ini tutar. BGBM reklamları veya TBM reklamlarıyla YouTube’da para kazanabilirsiniz. BGBM, Milyon Başına Maliyet anlamına gelir ve size en az 30 saniye uzunluğundaki her bin görüntüleme için ödeme yapılır. TBM, Tıklama Başına Maliyet anlamına gelir ve bir reklamı tıklayan her görüntüleyen için size ödeme yapılır.

İştirak Geliri

İştirak gelirinden Youtuberlar ne kadar kazanıyor? Youtuberlar, bir ürünü veya hizmeti inceleyerek ve kitlelerine tanıtarak bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla para kazanır. YouTuber’lara, şirkete satışların nereden geldiğini bildiren benzersiz bir satış ortağı bağlantısı verilir, böylece YouTuber bağlantılarından yapılan herhangi bir satış için kredi alabilir. YouTube kullanıcıları, kitleleri için çalışan bağlı kuruluşlara başvurmak ve bulmak için bağlı kuruluş ağlarını kullanır. Bir YouTuber’ın düzinelerce iştiraki olabilir.

Bağışlar

Bağış gelirinden Youtuberlar ne kadar kazanıyor? Kanalınızı çalışır durumda tutmanıza yardımcı olmak isteyen binlerce sadık izleyiciniz olduğunda Patreon, YouTube’da para kazanmak için popüler bir seçenek haline geldi. Patreon bağışlarınızın % 5’ini komisyon olarak tutar. Bağışla para kazanmak için sadık izleyicilere ihtiyacınız olacak ve bu gerçek takipçileri elde etmek için düzenli olarak kaliteli videolar yüklemeniz gerekiyor. Kullanıcılarınızın avantajlarını ve bonus içeriklerini farklı bağış seviyelerinde sunabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için https://www.youtubeturkiye.net/kuresel/youtuberler-ne-kadar-kazaniyor/ tıklayın.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir