Nano Teknolojili Ürün Modası

Son dönemlerde tekstil alanında en yaygın kullanılan kumaş türlerinden birisi özel nano teknoloji destekli tişörtler olmuştur. Nano teknoloji özellikle tişörtler hava şartlarına uygun olarak renk değiştirebilir. Çeşitli özelliklere sahip olan ve oldukça fonksiyonel yapıya sahip nano teknoloji özelliğe sahip tişörtler renk değiştirme özelliği dışında suyu itme özelliğine de sahiptir.

nano teknoloji

nano teknoloji

Nano Teknoloji Ürünlerin Özellikleri

Yani nano teknoloji özellikli bir tişörtün üzerine su ve benzeri özellikle ürün dökülmesi halinde dökülen ürünü emmek yerine itmektedir. Bu da leke tutmasını engellemektedir.  Tekstil sektöründe akıllı giysi olarak bilinen nano teknolojiye sahip bu ürünler su geçirmezlik, leke tutmazlık, buruşmazlık, antimikrobiyallik, değişebilirlik, UV-ışınlarından koruyuculuk, yanmazlık ve daha iyi boyanabilirlik özelliklerine sahiptir.

teknoloji ürünleri

Özellikle çocuk tekstilinde nano teknolojiye sahip ürünler cazip fiyat koşulları ile tüketicilerin beğenisine sunulmuştur. Nano teknolojiye sahip ürünlerin değişim göstermesinde insan vücudun durumu da çok önem arz eder. Renk ve desen değişiminde nabız, sıcaklık, tansiyon gibi vücut fonksiyonları bu tip ürünlerin yapılarında yaşanan değişiklikleri sağlar. Son dönemlerde birçok ünlü tekstil markası nano teknoloji özelliklere sahip ürünleri tercih etmektedir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir