Televizyon Seyretmenin Çocuklar Üzerinde ki Etkileri

Günümüzde teknoloji hayatımızın her evresinde kendisini belli ettiren bir kavram olma noktasına geldi. Bu çizgiyi yakalaması, tabi ki bizlerinde hayatlarında bazı değişimlerin yaşanmasına önayak oldu. Akıllı telefonlar, bilgisayarlar, internet teknolojisi ve her zaman bizlerin yanında yer alan televizyonlar, devir çok değişti dostlar, devre ayak uyduralım evet ama bazı detayları da hiç ama hiç atlamayalım.

televizyonun etkileri

televizyonun etkileri

Uzak Tutun

Nedir bu detaylar diye sorabilirsiniz, çocuklarınızı teknolojiden uzak tutmaya çalışın. Zor olabilir, sıkıntılı olabilir, çok zor sorularla karşılaşabilir ve umutsuzluğa kapılabilirsiniz ancak başarmak zorundasınız. Küçük bir çocuk için, özellikle gelişim sürecinde ki bir çocuk için teknoloji olmazsa olmaz değildir. Bu noktada eski dosta da bir şeyler söylemek istiyorum, televizyondan bahsediyorum.

tv izlemek

tv izlemek

Televizyon ve çocuk, bu ikisi de yan yana gelmemeli. Çocuklarınıza sık bir şekilde televizyon izletmeyin, özellikle dizi hastalığınıza çocuklarınızı asla ortak etmeyin. O kutu içerisinde ki hiçbir şey, çocuğunuza artı bir değer katmayacaktır. Haber kanalları, belgeseller bunlarla da aldatmayın, sadece kitap okumasını sağlayın, bu yönde teşvik edin. Kitaplardan her türlü faydayı alacaktır.

 

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir