Deniz Tuzu ile Peeling Uygulanması

Deniz tuzu bedeni canlandırır ve genç görünmenize büyük katkı sağlar. Cildin dokusunu güçlendirdiği gibi daha sıkı olmasına da yardımcı olur. Deniz tuzu vücudun her yerinde etkilidir. Cildiniz hava alır ve gözenekler açılır. Nazik şekilde uygulanması önemli.

deniz tuzu

deniz tuzu

Deniz Tuzu ile Cildi Gençleştirme Yolları

Deniz tuzu içerisine 1 limon suyu ve 1 çorba kaşığı biraz kekik katarak uygulamayı hazırlayabilirsiniz. Bir kâse içine tüm karışımı ekleyin ve karıştırın. Kekik kan dolaşımını hızlandırır. Bu karışımı yüz ve bedeninize uygulayın. 20 dakika bekleyin ve ovarak çıkarın.

deniz tuzu peeling

deniz tuzu peeling

Peeling özellikle cildi arındırdığı ve hava almasını sağladığı için düzenli olarak haftada bir uygulanması gerekir. Bu işlem sonrası mutlaka cilde krem uygulamalısınız. Gözenekli ciltler ise meyve özlü peeling uygulaması gerekir. Hassas ciltler peeling yaparken içine mutlaka zeytinyağı ya da badem yağı eklemeliler. Cilt dokusunu güçlendirir ve cildin arınmasını sağlar. Gençlik iksiri olarak bilinen deniz tuzu ile cildiniz daha genç ve sıkı olacak. Cilt dokunuz güçlenecek.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir