Makyaj Öncesi Cilt Bakımı

Makyaj birçok kadının günlük olarak yaptığı bakım uygulaması. Genel olarak çalışan çalışmayan her bayan kuşkusuz ki genç ya da yaşlı fark etmeksizin makyaj yapıyor. Makyaj yapmak bilgi ve beceri ister. Biz de bu yazımızda siz değerli okuyucular için makyaj öncesi cilt bakımı hakkında bazı öneriler vermek istedik.

makyaj

makyaj

Makyaj Öncesi Öneriler

Her şeyden önce çok güzel ve etkili bir makyaj yapmak istiyorsanız yüz hatlarını çok iyi tanımalı ve ona göre makyaj yapmalısınız. Kalıcı ve kusursuz makyaj için makyaj öncesinde yaptığınız cilt bakımı aslında en önemli bir ayrıntıdır.

İlk önce yüzünüzü cilt tipinize uygun olan bir temizleyici ile dış etkenlerden arındırmalısınız.  Daha sonra gözenekleri sıkılaştıran bir tonik uygulaması yapın. Daha sonra cildinize uygun bir kremle yüzünüzü iyice nemlendirin. Kalıcı bir makyaj için mutlaka göz bazı ve yüz bazı kullanmanızı tavsiye ederiz.

makyaj öncesi

makyaj öncesi

Kullandığınız makyaj bazı sayesinde göz çevrenizdeki makyajın dağılması gibi bir ihtimal olmaz.  Tüm bu tüyoları uygularsanız eskisinden daha profesyonel bir makyaj yapmaya başlayacaksınız.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir