Kısa Boylu Bayanlar Pantolon Seçimine Dikkat

Kısa boylu bayanlar pantolon seçimi yaparken herkesten iki kat daha fazla düşünmesi gerekiyor. Çünkü zaten boy olarak kısa olduğu için yanlış bir pantolon tercih yaptığında boyunu daha da kısa gösterebilir. Onlarca çeşit pantolon modeli mevcuttur. Peki kısa boylu iseniz hangi model pantolonlardan kullanmanız gerekir? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için kısa boylu kişilerin seçmesi gerektiği pantolon tiplerinden söz etmek istedik. Eğer siz de kısa boylu bir bayansanız bu yazımızda vereceğimiz pantolon seçimindeki püf noktalarından mutlaka okuyup yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

pantolon

pantolon

Uzun Gösteren Pantolon Modelleri

Her şeyden önce eğer üst bedeni alt bedenine göre daha kısa bir bayansınız üst bedeni daha uzun olan pantolon tercih yapmalısınız. Ayrıca pantolonunun dokusu da bu konu kadar önem arz eder. Sizlere tavsiyemiz daha çok hafif ve ince kumaşlı yapıdaki ürünleri giymeniz olacak. Mesela basen ve bel bölgenizi tamamen sıkıca saran aksesuarlar kullanırsanız üst bedeniniz daha uzun görülebilir. Ayrıca üstünüzde kullanmanız gereken parça düz model olmalıdır. Çünkü bu sizi daha uzun gösterecektir.

pantolon modelleri

pantolon modelleri

Eğer amaç boyu daha uzun göstermek ise bunu en iyi kuşkusuz ki topuklu ayakkabılarla yapabiliriz. Giydiğiniz pantolonun altına uygun renkte ve modelde bir topuklu ayakkabı seçerseniz bu amaca ulaşabilirsiniz. Özellikle de ten rengi ayakkabılar bu konuda size çok yardımcı olur. Kısa boylular çok uzun paçalı olan pantolonlardan mümkün olduğunca uzak durmalıdır. Sade pantolon modellerini tercih etmelidir, detaylı olanlardan kaçınmalıdır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir