Yazın Kilo Aldıran Masum Yiyecek Türleri

Çoğu zaman ufak ve atıştırmalık gibi gözükse de aslında çokça kilo aldıran besinler, çok uygun fiyatlarda, yoldayken yiyebileceğiniz şekilde satılır. Oysaki bunlardan uzak durmak en önemlisidir… Siz de bayan olarak kendi sağlığınızı ve kilonuzu korumak istediğiniz her alanda fazla kilo almamak adına yazın kilolarınızı kontrol edebilmek adına aşağıda ki besinlerden uzak durunuz.

üzüm

üzüm

İçerisinde bol şeker oranının bulunması nedeniyle hızla kilo aldıran ilk besin, üzümdür. Üzüm tüketmek, ne kadar masumca gözükse de aslında şeker aldığınızdan dolayı çok hızlı şekilde kilo aldıran bir besindir. Bir farklı besin ise, simittir. Simit, içerisinde ki masum gibi gözüken susam ve yağ nedeniyle gerçekten ciddi oranda kilo almak adına işe yarar en iyi atıştırmalıktır.

Çay, Kahve ve Bitki Çaylarını Şekerli İçmeyin!

Şekerli içtiğiniz neredeyse tüm içecekler tehlikelidir. Bu nedenle her ne olursa olsun; çay, kahve ve bitki çaylarınızı içerken şeker katmayınız. Diğer türlü müthiş bir şekilde kilo alacağınızı unutmayınız.

çay

çay

Ciddi oranda kilo aldıran bir diğer yiyecek ise, dondurmadır. Gerçekten güçlü bir kilo aldıran bu güzellikten de kendinizi mahrum bırakmak zorundasınız. Ve son olarak her ne kadar yiyecek olmasa da kilo aldıran durumlardan biri de uykudur. Az uyumak ya da çok fazla uyumak, kilo alma konusunda olumsuzluklar yaratabilir, dikkat etmeniz gerekir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir