Yüz Karıncalanması Nasıl Geçer?

Yüz bölgesindeki karıncalanma problemi ciddi sağlık sorunlarının dışa vurması olarak da ele alınabilmektedir. Stres ve strese bağlı olan psikolojik sebeplerle de yüz karıncalanması ortaya çıkabilmektedir. Yüz temizliğinin ihmal edilmesi, nemlendirilmeyen cilt yapısı ve alerji gibi sebeplerle de yüz karıncalanması meydana gelebilir.

yüz

yüz

Yüzünüzde oluşan karıncalanmayı tedavi edebilmek için öncelikle hangi sebeple ortaya çıktığını tespit etmeniz gereklidir. Sık karşılaşılan stres ve psikolojik bozukluk kaynaklı bir rahatsızlık yaşıyorsanız bol bol yürüyüş yaparak stresten uzak durmanız gereklidir.

Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Karıncalanma rahatsızlığınız daha önceden yaşadığınız bir rahatsızlıktan dolayı meydana geliyor ise tedavi yöntemi de buna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Rahatsızlığı ortadan kaldıracak ya da belirtilerini azaltacak olan ilaçlar sayesinde yüz karıncalanması problemi giderilmeye çalışır. Gündelik yaşamdaki stresin azaltılması burada da önemli bir rol oynar.

yüz karıncalanması

yüz karıncalanması

Belirtiler dışında vücudun belirli bölgelerinde şiddetli uyuşma, yürürken zorlanma gibi durumlar yaşadığınız takdirde vakit kaybetmeden uzman bir doktora başvurmanız gereklidir. Aksi takdirde felç gibi ciddi sorunların meydana gelmesine yol açabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir