Elektrik Süpürgelerinde Robotik Dönem

Çok meşgul insanlar, kedi köpek besleyenler, emekleyen bebeği olanlar, ev işlerini bir türlü yetiştiremeyenleri çok sevindirecek teknolojik gelişmelerden biri, kendi kendine temizlik yapabilen robot elektrik süpürgeleri!

irobot roomba

irobot roomba

2001 yılından beri bu teknoloji var fakat ilk modellerde yer alan problemler zaman içerisinde giderilerek en iyi performans alınması hedefleniyordu. Elektrolux Tribolite, iRobot Scooba gibi robot elektrikli süpürgelerden sonra iRobot markasının Roomba 700 isimli modeli en iyi netice alınan model oldu!

iRobot Roomba 700 Neler Yapıyor?

iRobot Roomba 700, fırça yüksekliğini otomatik olarak kendisi ayarlıyor, halı püsküllerine dolanmıyor, merdivenlerden düşmüyor, kirli alan ile özellikle ilgileniyor. Şarjı bittiğinde şarj yuvasına geri dönüyor, yedek pil ile de çalışabilen makine, 2 saatte yeniden aktif olabiliyor.

irobot

irobot

Algılayıcı sensorları ile tüm evi dolaşıyor ve normal bir elektrik süpürgesinin giremeyeceği dar alanlarda rahatlıkla hareket ediyor. Vakumlanan toz ve kirler, pratik bir şekilde haznesinden boşaltılıyor!

Yeni Yardımcınız  iRobot Roomba 700

En önemli özelliklerinden bir de programlanabiliyor olması; siz evde yokken bile iRobot Roomba 700 robot elektrik süpürgeniz, evde bir yardımcı varmış gibi tüm evi gezip süpürme işini hallediyor.

roomba

roomba

Döndüğünüzde tozdan kirden arınmış tertemiz bir ev! Sizce de harika bir teknoloji değil mi? Roomba robot süpürgeyi çalışırken izlemek de ayrı bir keyif! İlk tecrübelerinde biraz beceriksiz ve sakar olabiliyor, ama evi onun rahat bir şekilde dolaşabileceği gibi düzenlediğiniz de sorun kalmıyor!

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir