Bacaklar Nasıl Daha Pürüzsüz Hale Getirilebilir?

Cilt bakımı yapılırken, bacakların da asla ama asla ihmal edilmemesi gerekiyor. Bacaklarınızı düzenli olarak nemlendirdiğiniz takdirde daha pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Kendi evinizin ortamında hazırlayabileceğiniz doğal bakım uygulamaları ile bacaklarınızın daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.

bacak

bacak

Burada yararlanabileceğiniz ilk şey deniz tuzu olacaktır. Kase içerisine iki çorba kaşığı deniz tuzu, yarım limon suyu ve 1 çorba kaşığı kadar susam yağı katarak karıştırın. Banyoya girmeden önce bu karışımı bacaklarınıza uygulayın ve ufak bir masaj yapın. Banyo yaptıktan sonra ise muhakkak bacaklarınıza cildinize uygun olan bir nemlendirici sürün.

Doğal Yağlar ve Yeşil Domates Mucizesi

Bacak bakımında dilerseniz doğal yağları da kullanabilirsiniz. Eşit miktardaki gül yağı, buğday yağı ve susam yağını uygun bir kaseye ya da kaba koyun. Bu kasenin ya da kabın içerisine 1 çorba kaşığı kadar deniz tuzu katın ve karıştırmaya başlayın. Bu karışımı düzenli bir şekilde bacaklarınıza uygulayın. Varisleri önleyebilen bu karışım aynı zamanda bacaklarınızın her zaman nemli kalmasını da sağlayacaktır. Maskeleri ve karışımları uygulamadan önce ise bacaklarınıza kese uygularsanız, maskelerin ve karışımların daha derinlere işlemesini sağlayabilirsiniz.

pürüzsüz bacak

pürüzsüz bacak

Pul şeklindeki dökülmeler ve varis olan bacaklarınıza yeşil domates uygulaması da yapabilirsiniz. Yeşil domatesleri bacaklarınızın üzerinde yarım saat kadar bekleterek bu uygulamayı yapabilirsiniz. Domatesin üzerini sargı bezi ile sarar ve bantlarsanız daha kolay bir şekilde uygulamayı yapabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir