Tayt Giyerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Spor ve gündelik yaşamın vazgeçilmez parçası olan taytlar günlük hayatta birçok kadın tarafından tercih ediliyor. Rahat olması nedeniyle genç yaşlı her yaş grubunun ilgi gösterdiği parçalar olan taytları giymek aslında biraz cesaret biraz da özgüven isteyen bir konu.

Çizgili Tayt

Çizgili Tayt

Taytın rahat ve modern bir giyim parçası olması evde, sokakta, sporda herkesin taytla dolaşmasına neden oldu. Ancak her kıyafet gibi taytların da giyilmesinde dikkat edilmesi gereken notlara var.

Tayt Giymenin Püf Noktaları

Desenli Taytlar

Desenli Taytlar

Öncelikle taytınızı mutlaka uzun bir hırka ya da tişört ile giymeye özen gösterin. Zira taytın insan bedeni ile uyumu yadsınamaz. Vücut hatlarını ortaya çıkaran bir kıyafet olması nedeniyle uzun bir tişört ya da hırka ile kullanılması daha doğrudur. Desenli taytlar sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir.

Baklava desenli tayt modelleri

Baklava desenli tayt modelleri

 

Bu nedenle tayt seçiminizi sade modellerden yana yapın. Enine çizgili desenler ise bacaklarınızı olduğundan kalın gösterir. Enine çizgili modellerden kaçının. Taytlar insan bedeni ile uyumlu kıyafetler olduğu için şişkinlik ve sıkma sorunu yaşatmaz. Bu nedenle istediğiniz kadar yemek yemenize neden olan tayt kilo almanıza da neden olabilir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir