Evlenecek Çiftler İçin Dekorasyon Önerileri

Genelde düğün sezonu olduğu için, her yaz ayı evlenmek üzere olan çiftler mobilya alışverişine çıkarlar ve yeni yaşam alanlarının güzel olması için birçok araştırma yaparak mağaza mağaza dolaşırlar.

Fakat bu süreçte fikir çatışmaları, çevrenin baskısı ve kafa karışıklığı boy gösterir. Bu da eğlenceli olması gereken bir işi çekilmez kılabilir.

Bunun önlemenin en önemli yolu ise evlenecek çiftlerin nasıl bir dekorasyon istedikleri konusunda önceden fikir birliğine varıp plan yapmalarıdır.

dekorasyon

dekorasyon

Dekorasyon Planı

Dekorasyon alışverişi yapmadan önce oturulacak evin tutulmuş olması, çiftlere avantaj sağlar. Özellikle perdeler ve eşyaların boyutları oturulacak eve göre alınmadığında, sonrasında birçok sıkıntı yaşanabilir.

Evde odaların planı yapılmalı ve ölçüler alındıktan sonra alışverişe çıkılmalıdır. Hatta öncelikli eşyalar konusunda bir liste hazırlanıp o plana uygun gidilirse, alışveriş çok daha kısa sürede ve sıkıntısız biter.

Eşya almadan önce, evin ne tarz olacağına karar verilmelidir. Çünkü alınacak en küçük obje bile evin tarzını belirler. Tarzı belirledikten sonra, eşya seçimi çok daha kolay olur ve kafalar karışmaz.

dekorasyon planı

Ayrıca evin ışık alma durumunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Alınacak mobilyaların rengi ve yerleşimi evin, daha aydınlık ya da karanlık görünmesine de sebep olabilir.

Evin boyutuna göre eşya almak çok önem taşır. Özellikle küçük evi olan kişiler fonksiyonlu ve açılır kapanır mobilyaları tercih etmeliler.

Ayrıca en ufak eşya bile olsa, ihtiyaç listesi ayrıntılı bir şekilde hazırlanmalıdır. Bu yaklaşım, evlenecek olan çiftleri birçok gereksiz masraftan ve evdeki eşya yoğunluğundan korur.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir