Bot Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kış mevsimi içindeyken bay bayan fark etmeksizin birçok kişiyi kuşkusuz ki bot alıyor ya da almıştır. Bot ayakkabı dolabında olmazsa olmaz bir parçadır. Bu senede vazgeçilmeyenler arasında olan bot alırken nelere dikkat etmek gerekir? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için bot aldığınız zaman dikkat etmemiz gereken ölçütlerden söz edeceğiz.

bayan bot

bayan bot

 Bot Alırken Dikkat

Her şeyden önce çok ağır olan ürünlerden lütfen kaçının. Bot hafif olmalıdır yoksa karda yürürken çok zorlanırsınız. Ama hafif botlar size yürürken yardımcı olur. Bir diğer ölçüt üst üste ayak numaranızdan bir numara büyük almanız olacak. Çünkü kışın genellikle hepimiz kalın çoraplar giyiyoruz. Kalın çoraplar bile giydiğinizde ayağınız rahatlıkla sığsın.

bot modelleri

bot modelleri

Ayrıca eğer kışın soğuk şartlarının bol olduğu bir yerde iseniz kesinlikle ve kesinlikle su geçirmez bir ürün tercih etmemiz gerekiyor. Bu yüzden de bazı ünlü ayakkabı markalarının su geçirmez garantili ürünlerinden tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Son önerimiz ise aldığınız botun deri olmasına dikkat etmeniz olacak. Bu size hem sağlıklı hem de uzun ömürlü bir kullanım sağlar.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir