Sıcaklarda Uyuyabilmek İçin Öneriler

Yaz mevsiminin en ağır günlerini geçiriyoruz. Ağustos ayı yılın en sıcak ayıdır. Son günlerde artan bu sıcaklıklar insanların uyku dengesini bozdu. Odaları esir alan bu hava uykuları kaçırıyor ve yatağa mahkum ediyor. Sizde mi bunalıp uykusuzluk çekenlerdensiniz? Bu yazımızda yoğun sıcaklıklara karşı rahat bir uyku çekebilmeniz için bazı önerilerde bulunacağız.

Nasıl rahat uyuyabilirim?

Sıcaklarda Uyuyabilmek İçin Öneriler

Sıcaklarda Uyuyabilmek İçin Öneriler

Birçok insanın düştüğü bir hatayı sizde yapmayın. İnsanların büyük bir bölümü terlediği için pijamalarını çıkarır ve serinleyeceğini düşünür. Bu hataya düşmeyin. Pijamalarınız teri çeker ve soğuğu hissetmenizi sağlar. Bunun yanı sıra yatmadan önce duş alabilirsiniz. Ilık bir suyla yıkanıp iyice kurulanırsanız serin ve temiz bir vücutla rahat rahat uyursunuz.

Eğer uygun konumunuz varsa aşağı katta uyuyabilirsiniz. Bu size iyi gelecektir. Ayrıca düzenli bir şekilde nevresim takımınızı soğutun. Odanızı da her sabah 1 saat kadar havalandırın. Yatmanıza yakın bir zamanda odanızda vantilatör ya da klima çalıştırabilirsiniz ama yatacağınız zaman bu cihazları kapatın. Ters etki yapabilir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir