Diş Macunu İle Başka Neler Yapılabilir?

Diş macunu kişisel bakımın vazgeçilmez malzemesi. Diş sağlığı için diş fırçası ve macun ayrılmaz ikili.

Banyodaki aynalarımızın önünde, çoğunlukla bir bardak içinde duran diş macunu diş temizliğinden başka işlere de yarıyor. Diş macunu ile başka neler yapılabilir sorusunun çeşitli cevapları var.

sivilcelere diş macunu

Temiz Dişlerden Başka

Çocuğunuzun duvarlara çizdiği resimleri diş macunu kullanarak çıkartabilirsiniz. Ellerinizdeki soğan ve sarımsak kokularını ellerinizi diş macunu ile yıkayarak geçirebilirsiniz.

Deniz gözlükleriniz sürekli buharlaşıyorsa önce diş macunu sürün, sonra bol su ile durulayın, buharlaşma önlenmiş olur, Gümüş takılarınıza geceden diş macunu sürün, sabaha hepsini ışıl ışıl bulacaksınız.

Sivilce sıkma huyunuz varsa sıktığınız sivilcenin üzerine az miktar diş macunu sürün, şişmez ve kızarmaz. Ayakkabılarınızdaki lekeleri ayakkabı fırçası ve diş macunu kullanarak geçirebilirsiniz.

yanıklara diş macunu sürmek

Basit yanıklara diş macunu sürün, su toplanmasını önler ama asla açık yaralarda kullanmayın. Döküm tavalarınızdaki lekeleri de diş macunu kullanarak yol edebilirsiniz.

Sigaradan sararan tırnaklarınızı da arada diş macunu ile fırçalayın, tırnaklarınızın beyazlaştığını  göreceksiniz. Bütün bunlar diş macunu ile başka neler yapılabilir diye düşünüldüğünde bulunmuş pratik ve faydalı ipuçları.

Ama diş macununun esas görevi siz sabah ve akşam, günde iki defa dişlerinizi fırçaladığınız zaman, diş sağlığınızı korumak ve dişlerinizi beyazlatmak.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir