Yeni Ev Nasıl Döşenir?

Yeni bir eve taşınmak oldukça heyecanlı bir duygudur. İster yeni evli çift olsun ister yıllardır evli olan bir çift olsun fark etmez, yeni bir eve taşınılacağı zaman insanların büyük bir kısmı oldukça heyecanlanırlar. Evin yeni olmasının yanı sıra önemli olan, evi çok daha güzel kılacak olan şey hiç şüphesiz ki doğru şekilde döşenmesidir.

ev dekorasyonu

ev dekorasyonu

Eve Eşya Alınırken Bunlara Dikkat

İnsanların büyük bir kısmının yeni eve taşınırken zorlandıkları şeylerin başında mobilyaların odalara tam olarak sığdıramamaları gelmekte. Özellikle de daha öncesinde ölçülere göre özel olarak yapılan gömme dolap ve benzeri ürünler yeni yerlere tam olarak uyamayabilir. Dolayısıyla en iyi sonuçların alınması adına mutlaka yeni evin ölçülerinin doğru alınması gerekmektedir.

Bununla beraber yeni bir evin döşemesi yapılırken önemli olan noktalardan biri ise duvar ve zemin rengi. Eğer ki duvar rengi açık tonlarda ise mobilyalarda olacak olan en koyu renk açık ceviz olmalıdır. Çünkü daha koyusu, istenilen bütünlüğün oluşmamasına sebebiyet verecektir. Parkeler açık renkte, krem tonlarında ise mobilyalardaki en koyu ton bej olacaktır.

renk uyumu

renk uyumu

Düşünülenin aksine yeni ev için halı seçimi yapılmak istendiği zaman renk uyumunun yakalanması adına duvar ya da parke rengi değil, mobilya renkleri baz alınmalıdır. Mutfak için fayans seçimi için kesinlikle açık renkten yana yapılmalıdır. Özellikle son dönemlerde kullanılmaya başlanmış olan renkli mutfak dolapları ile beraber bu alan oldukça güzel bir görünüme erişebilecektir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir