Saçlarınızı Daha Hızlı Uzatmak Zor Değil

Kadınların en büyük aksesuarlarının başında hiç şüphesiz saçları gelmekte. Pek çok kadın sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak isteseler de yaptıkları pek çok yanlışın sonrasında ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez asla arzu ettikleri gibi güzel saçlara sahip olamıyorlar. Halbuki dikkat edilecek olan birkaç küçük detay sonrasında insanlar her zaman istedikleri saçlara kavuşmuş olacaklar.

uzun saçlar

uzun saçlar

Saçlarınızı Dış Etkenlere Karşı Koruyun

 Saçların yıpranmasının önlenmesinin adına dikkat edilmesi gereken en önemli detayların başında saçları sıcağa karşı korumak gelmekte. Başta güneş olmak üzere düzenli olarak yapılan fön, maşa işlemleri de saçların yıpranmasına neden oluyor. Bunların oluşmasının engellenmesi adına ise işlemlerin sıklığı azaltılmalı ve saça gerekli olan koruyu bakım işlemleri yapılmalıdır.

At kuyruğu her ne kadar oldukça güzel ve kolay uygulanabilir bir model olsa da sürekli olarak sıkı at kuyruğu yapmak saçların köklerinde geri dönüşü olmayacak kadar kötü sonuçların kendini göstermesine sebebiyet verebilir. Ayrıca at kuyruğu yaparken kullanılacak olan tokalar da saçların kırılmasına neden olacaktır. Bunun yerine mümkün olduğu kadar saçlar gevşek olarak toplanmalı, örmeli ve tutturmak adına da yumuşak tokalar kullanılmalıdır.

at kuyruğu

at kuyruğu

Saçların boyanması aşamasında da yine dikkat etmek büyük bir önem taşımakta. Mümkünse saçlar geniş aralıklarda boyanmalı ve boya saçlarda çok kalmadan durulanmalıdır. Ardından yapılacak olan bakım ile beraber saçlar istenilen renkte ve sağlıklı bir görünüme ulaşmış olacaklardır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir