Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir?

İnsanların sık karşılaştığı ağrılar arasında sırt ağrıları da yer alıyor. Kilo artışlarının dengesizleşmesi ve masa başı işlerde çalışmak gibi sebeplerden dolayı ortaya çıkan sırt ağrıları, akut ve kronik olarak farklı şekillerde ortaya çıkabilmektedir.

Çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan sırt ağrılarının geçmesi için birtakım yöntemler deneyebilirsiniz. İlk olarak uygulayabileceğiniz yöntem ise gündelik hayatınızı yaşarken duruş ve oturuş pozisyonlarınıza dikkat etmeniz gerektiğidir.

Ufak tefek egzersizler yaparak sırt ağrılarına çözüm üretebilirsiniz. Kaplıca suları da sırt ağrılarının giderilmesinde etkili olan sulardır. Bu tür bölgelere giderek sırt ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

Egzersiz Yapın

Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir?

Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir?

Masa başında uzun süre çalışmak zorundaysanız ara sıra mutlaka mola vererek ufak egzersizler ile sırtınızı ve vücudunuzu rahatlatmalısınız. Gün içerisinde kısa süreli yürüyüşler de yapabilirsiniz.

Sırt ağrısı çeken kişiler sırtlarını mümkün olduğu kadar sıcak tutmaya özen göstermelidir. Fosfat ve kalsiyum açısından zengin olan gıdalar da sırt ağrılarına iyi gelebilmektedir. Ayrıca çilek tüketmenin de sırt ağrılarına iyi geldiği uzmanlar tarafından kabul edilmektedir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir