Home Office Çalışma ve Çocuk Yetiştirmek Nasıl Kolay Hale Getirilir?

Bu telaşlı dünyada ebeveynlerin dengede kalması kolay değildir ve evde çalışan ebeveynler de bir istisna değildir. Çocuk yetiştirmek bir ödül, ancak zorlayıcı bir iştir. Yine de, birçok ebeveynin kariyeri hakkında bir ev çalışmasının bu ikilem için bir çözüm olabileceği, mesela ev yaşantımızla mesleki çabalarımız arasında tatlı bir denge yaratabileceği düşünülebilir.

home office

home office

Evden Çalışma ve Aile Dengesi için 3 Öneri

  • Temel Kurallar Belirleyin: Evden çalışma genellikle daha fazla aile zamanına izin verir, ancak kendi iş-yaşam dengesi sorunlarını da beraberinde getirir. Her gün bir işyerine gittiğinizde, işinizle aile hayatlarınız arasında otomatik olarak çizgi oluşur. Evde çalışırken, kendi çizgilerinize ihtiyacınız vardır. Çalışma süreniz boyunca kesintiye neden olan şey, yetişkinler de dâhil olmak üzere herkes için net olmalıdır.
home ofis

home ofis

  • Çocuklarınıza Kaliteli Zaman Ayırın: Ebeveynler, çocuklarıyla birlikte kaliteli zaman ya da belirli bir zaman tanımlamalıdır. Evde bir iş üssünüz varsa muhtemelen daha uzun ve daha sık zaman aralıklarında çocuğunuzla birlikte olma şansına sahip olabilirsiniz.  Fiziksel olarak varlığın birlikte vakit geçirmekle aynı olmadığını anlayın. Bununla birlikte, bu yakınlık, size iş gününde mola vermek ve ekstra görev yerine çocuklarınıza odaklanma fırsatı verir.
  • Aile programlarını aksatmayın: Tüm aileler, aile planlarının nasıl olacağı ve hangi ödünleşmeler olduğuna dair bilinçli olmalılar. Çoğu zaman talep eden bir aile programı  telekomünikasyon ayrıcalıkları yüzünden riske atılıyor. Ev sahibi işletme sahipleri karlılıklarını azaltabilirler, bununla birlikte ailenizin çok dolu bir programın stresini hafifletmeye yardımcı olduğunuzu bilerek kazandığınız kontrol hissini unutmayın.
Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir