Yemek Odası Dekor Fikirleri

Her evin kendine has bir boyutu vardır. Bazı evlerin büyük olabileceği gibi bazı evlerde ise küçüklük ön plandadır. Bu nedenle odalarda ki küçük orantılara uygun olarak mobilya dekorasyonunun da önemi büyüktür. Büyük evlere uygun olan bir dekor fikrini, küçük eve uyguladığınızda çok zorluk çekeceğinizi unutmayınız.

yemek

yemek

Yemek odası için uygun dekorasyon fikri için renklerden başlamalısınız. Renkler, ne kadar canlı olursa; sohbetiniz, yemekleriniz ve keyfiniz de bu oda içerisinde o kadar canlı olacaktır. Bunların dışında ise dekorasyon fikirleri olarak küçük bir oda içerisinde yapabileceğiniz en güzel detay, geniş bir masa yerine dikdörtgen masa seçerek sandalye gibi yer kaplayan seçenek yerine bank tercihi yapmanızdır. Bu sayede alandan kâr etmiş olursunuz.

Renkliliği Sandalyelerle Yaşatın

Yemek odası içinde kullanabileceğiniz güzel bir yemek masası takımı bulunuyor ise, bu yemek masanız için sandalye seçimlerinizde tek tipli yerine farklı tiplerde (toplamda 2 olabilir) seçim yapabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz gibi yemek odanızın güzel durmasını sağlayabilir, klasik oluşlardan kendinizi kenara çekerek, hoş bir tasarımı siz de kendi zevkinize göre yemek masalarınızda gösterebilirsiniz.

yemek odası

yemek odası

Yemek masasında yapabileceğiniz ufak değişiklikler ile dekoru kendiniz oluşturabilir ve tasarımı kendiniz yaratabilirsiniz. Günümüz şartlarında ne kadar farklı olabilecekse, o farkı kendiniz ‘hoş’ görebiliyorsanız, sandalyeler dışında aklınıza gelebilecek farklı fikirleri de uygun şartlarda yemek odasında satın alacağınız tasarımlara uyum sağlayarak kullanabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir