Çiçek Sulama Derdine Son Veren Uygulama

Çiçek ve çeşitli bitki bakımını arzu edenler en çok sulama konusundan sıkıntı yaşıyorlar. Özellikle kısa tatille gitmek ya da iş yoğunluğu sebebi ile çiçeklere gereken önemi verememek onarlın zaman içinde susuzluk sebebi ile ölmelerine sebep olur. Fakat uygulanan bir yöntem ile artık çiçeklerinizi haftada ya da on günce bir sulamanız yeterli olacaktır. Böylece hem çiçeklerinizin ömrü uzayacak hem de siz çiçekli balkon ve evinizde pozitif enerjiyi yaşayacaksınız.

çiçekler

çiçekler

Çiçek ve Bitkilerin Sulaması İçin Yapılacak Olan Uygulama

Çiçek ve bitkilerinizin daha uzun süreler içinde sulamanızı sağlayan ve onarlın ömrünü uzatan uygulama oldukça uygun çözüm ile yaratılıyor. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bebek bezi. Evet, yanlış duymadınız bebek bezi ile çiçekleriniz ya da bitkilerinize kalıcı çözümler yaratabilirsiniz.

Suyu hapseden içyapısı ile toprağın nemlilik seviyesini uzatan bu uygulama aynı zaman da kuruma oluşumunda köklerin hava almasına da yardımcı oluyor.

çiçek sulama

çiçek sulama

Nasıl Yapılıyor?

İhtiyacını olan bebek bezi, bir miktar toprak ve saksılı çiçeğiniz. Öncelikle bebek bezin ıslatın ve içindeki malzemeyi çıkarın. Bir kapa bu ıslak ve şişmiş olan malzemeyi koyduktan sonra toprak ile karıştırın. Sasının tabanına bu malzemeyi serin. Saksıdan çiçeğinizi yeni saksısına koyup kenarlarına yine hazırladığınız malzemeyi koyun. Sonrasında sulayabilirsiniz. Eğer yapraklı bir bitki ise yapraklarına da sprey ile su püskürtebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir