Siyah Nokta Nedir?

Siyah noktalar, yoğun olarak burun ve etrafında meydana gelen gözeneklerin içlerinin kararması ile oluşan bir cilt problemidir. Önemli bir durum gibi gözükmese bile cildinizin bakımsız olduğunun belirtilerinden bir tanesidir ve kötü bir görüntüye yol açar.

siyah nokta

siyah nokta

Siyah noktalar yağlı ciltlerde daha fazla görülür. Yağlı bir cildin gözenekleri yumuşak ve açık olduğu için siyah nokta oluşumuna daha fazla yatkın bir cilt tipidir. Cildinizi fazla temiz tutmazsanız kısa süre içerisinde siyah noktalar ile savaşmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle uzun süre makyaj ile dolaşmak ve gece yatarken makyaj temizlememek siyah noktaların oluşumunu hızlandırmaktadır.

Siyah Nokta Tedavisi Nasıl Olur?

Yüz bakımınızı yaparken mutlaka koruyucu bir krem kullanmanız siyah noktaların engellenmesi için önemlidir.

Krem kullanmak dışında siyah noktaları tedavi etmenin bir diğer yolu ise bu noktaları sıkmamaktır. Siyah noktaları sıktığınız zaman siyah noktalardan kurtulabilirsiniz fakat gözenekler daha fazla büyüyerek açık kalacağı için yeni bir siyah nokta kısa süre içerisinde ortaya çıkacaktır.

siyah noktalar

siyah noktalar

Bu sebeple siyah noktalarınızdan kurtulmak için her zaman doğal yolları tercih etmeli ve cilt bakım ürünlerinin doğal olanlarını düzenli olarak kullanmalısınız.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir