Rüya Gibi Mekanlar

İnsanoğlu yaşamda önce barınmayı yani korunmayı ister. Eski zamanlarda yeme içmenin bile önüne geçen barınma ihtiyacı. Ancak medeniyet geliştikçe, güven duygusu geliştikçe, tehlikeler azaldıkça insanlar barındıkları mekanları değiştirip güzelleştirme ihtiyacı içine girmiştir.

Rüya Gibi Mekanlar

Rüya Gibi Mekanlar

Bilinç geliştikçe yaşanılan yerlerin güzelliğinin insan psikolojisinin üzerindeki etkisi fark edilmiş ve insanlık dekorasyon dediğimiz olayın içine girmiştir.

İnsan Elinin Doğa ile Birleşimi

Bu zamanda öylesine güzel yapılardan ve dekorasyonlardan bahsetmek mümkün ki bunları gördüğünüz an gerçek olmadığını birer düş bahçesi ya da bir masal sahnesi olduğu kanısına bile varıyorsunuz.

Dekorasyon konusunda Dünyada oldukça gelişmiş isimler olduğu bir gerçek. Bir dağ kenarına yapılmış doğal bahçelerden tutunda, denize inşa edilmiş harika evlere, asma bahçelerinin içine kurulmuş minik konutlara kadar çok fazla örnek mevcut.

Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu

Ya da ev içi dekorasyonlarından bahsetmek gerekirse yine aynı şekilde çok değişik ve masalsı ev döşeme ve dizaynları, evlerin içlerine yapılmış küçük şelaleler mi desek, yoksa devasa kütüphaneler mi desek bilemiyoruz.

Kim istemez ki bu tarz yerlerden birinde bir tatil yapmak ya da böyle bir yerde yaşamak. Ama inanın bu tip rüya gibi mekanlar dünyada mevcut. Küçük bir araştırma ile buraların bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir