İş Hayatında Nasıl Başarılı Olunur?

İş hayatınızda başarılı ve olabilmenin yolu iyi iş arkadaşlarına sahip olabilmek dışında sizi anlayabilen bir patrona da sahip olmaktan geçer. Ancak bu durumda patronunuzun gözüne girebilmek için kendinizi iyi göstermeye çalışmanız yapmacık bir hareket olarak algılanacaktır.

iş hayatı

iş hayatı

İşinize iyi konsantre olarak problem ve bahane üretmek yerine çözümler üretmeye çalışın. Ne tür bir durumla karşılaşırsanız karşılaşın muhakkak “ne yapılabilir?” sorusunu kendinize tekrarlayarak sorun.

iş hayatında başarı

iş hayatında başarı

Yanlış bir hareket sergilediyseniz iş hayatı içerisinde özür dilemeye fazla yer olmadığını aklınızdan çıkartmayın. Özür dilemek yerine yaptığınız hatanın tekrarlanmayacağını teyit eder bir cümle kurarak konuşmayı sonlandırın.

Öfkenizi Kontrol Edin

Sinirlerinize her zaman hakim olun. İş yaşantınız ile özel yaşantınızı birbirinden sert çizgiler ile ayırmayı öğrenin. Öfkeli anınızda gelen bir e-postaya ya da iş arkadaşınıza o an öfkeli şekilde yanıt vermeyin.

öfke kontrolü

öfke kontrolü

Sürekli şikayet eden insanlar hem iş hayatı içerisinde hem de özel hayatlarının içerisinde fazla sevilmezler. Şikayet etmeyi bırakarak her problem karşısında olgunluğunuzu ve profesyonelliğinizi konuşturarak çözüm arayışı sürecine geçiş yapın.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir