Bob ve Lob Kesim Saçlar Çok Moda

Adı size tanıdık gelmeyebilir ama bu iki kesim saçı da kadınlar bilmeden de olsa kullanıyor. Özellikle modern kadınların gözdesi olan iki saç kesimi.

Öncelikle bunların neler olduğunu ifade etmek gerekirse bob kesim saçlar, çene hizasında kesilen küt saçlar. Lob kesim saçlar ise omuz hizasında kesilen küt saçlar. Yani lob saçlar, bob kesim saçın biraz daha uzun hali olup, ikisi de bu sezon öne çıkıyor ama bob kesim saçlar bir adım daha önde sanki.

bob kesim

bob kesim

Nasıl Kullanılır?

Upuzun saçlarınızdan sıkıldıysanız ya da kısacık saçlarınızı biraz daha uzun kullanmak isterseniz hazır moda olmuşken bu saç kesimlerini deneyebilirsiniz.

Her ikisinin de kadınlara çağdaş, modern bir hava verdiği kesin. Üstelik bu iki saç kesiminin de kendisine göre farklı kullanım biçimleri var.

Hangisini kullanmalıyım derseniz seçim size kalmakla beraber yüz tipinize uygun olarak seçim yapmanız en doğrusu. Zayıf yüzlerde ve ilerleyen yaşlarda yüzü yuvarlaklaştırdığı ve yılların izini gölgelediği için bob kesim ideal zira algıda yanılsama yaratıyor.

saç modelleri

saç modelleri

Keza lob kesim saçlarda da durum tam tersi, yuvarlak olan yüzünü biraz daha uzun göstermek isteyenler bu kesimi tercih edebilir.

Her iki kesim saç kesiminde de nostaljik örgüler, toplamalar yaparak, hatta saçınızın arasında büyükannenizden kalan o güzelim saç tokasını takarak nostaljik görünüm elde edebilirsiniz.  İsterseniz köprücük kemiğinizi ortaya koyacak biçimde de saçlarınızı tarayabilir araya renkler atarak bu çok özel saçları daha modern bir hale getirebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir