Az metrekareli evler nasıl dekore edilmelidir?

Zamanımızın büyük bir bölümü geçireceğimiz, evinizin rahat, huzurlu ve kaotik ortamdan uzak aynı zamanda enerjiyi yükseltecek renk ve dekorasyona sahip olması önem taşımaktadır. Mobilyaların ve odanın renginin uyumlu bir şekilde seçilmesi çok önemlidir. Konforlu aynı zamanda şık bir ortam yaratmak için şu yolları izlemek gerekmektedir. Mobilyaların bütünleştirici renklerden oluşması önemli bir adımdır. Renk seçiminde önemlidir, eğer alanınız küçükse açık renkler tercih edilmelidir. Bu durum odanın daha ferah olmasını sağlayacaktır. Daha koyu renk isteyenler ise açık mavi gibi aydınlık yaratacak ve huzurlu hissettiren bu renk tercih edilmelidir. Evinize uygun bir ışıklandırma ile odaklanmayı olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Ev dekorasyonunda odanın boyutu, evin fiziki özellikleri ana belirleyici etkeninizdir. Koltuğu odaya sığdıramadıktan sonra verdiğiniz bütün emekler boşa gider bu nedenle evinize uygun mobilyaları tercih etmelisiniz. Odada hareket edecek yer kalması çok önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçük ev dekorasyonları her ne kadar biraz zor olsa da eğlencelidir. İstediğiniz dekorasyonu yapabilmeniz için illa büyük bir evinizin olmasına gerek yok.

Küçük ev dekorasyonları evi kaplayan büyük mobilyalar yerine fonksiyonel tasarlanmış mobilyaları tercih etmek evinizin daha büyük ve ferah olmasını sağlamış olacaktır. Tarzına uygun daha açık renk tonları ile daha geniş ve ferah bir eve sahip olmuş olacaksınız. Küçük ev dekorasyon modelleri için bir tarzı belirleyebilir ya da bir kaç tarzı aynı anda kullanabilirsiniz. Bir kaç tarzı birleştirip kişiselleştirilmiş bir tasarım ortaya çıkarmak en iyisidir. Modern ev dekorasyonlarının sade tarzlarını, değişik aksesuarların yer aldığı tasarımlara dikkat çekmektedir. Küçük ev dekorasyonunda renkler çok önemlidir ve mobilyalar kadar önemli olan bu durum sonucunda eviniz daha ferah geniş ve olduğundan daha güzel bir görünüme sahip olacaksınız.

Dar alanların geniş gösterilmesi için açık renklerin tercih edilmesi gerekmektedir. Küçük ev dekorasyonlarını şık yapmanın yanında biraz da renkli bir hale getirmek öneli bir nokta olacaktır. Renkli bir dekorasyonun püf noktası ise canlı, parlak ve güçlü renk tonları ile birleştirerek özgün bir tarz yaratmak mümkün olacaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir