Kenar Menteşe

Kapı, dolap ya da pencere gibi mobilyaların kolayca açılması ve kapanması için dönme hareketine yardımcı gereçlere menteşe adı verilir. Kenar menteşe ürünleri mobilyalarınızın açılma ve kapanma görevini yerine getirmesinde son derece önemli yardımcı gereçlerdir. Kenar menteşeleri; yumuşak demir, pirinç, krom, plastik, bronz, çelik ve nikel gibi malzemelerden üretilmektedir.  Farklı özellikleriyle kenar menteşe çeşitleri  180 dereceye kadar dönüş özelliği sahip olan ürünlerdir. Kurulum yapılacak mobilyanın yapısına ve ihtiyaca göre farklı seçenekler arasından seçim yapmanız mümkündür.

Kenar Menteşe Modelleri

Yaşam alanlarında pratikliğe kavuşmak için sıklıkla tercih edilen kenar menteşe modelleri; farklı dekoratif özelliklerine göre üretilmektedir.  Menteşe modelleri üretildiği malzemeye, ürün türüne ve özelliklerine göre her bütçeye hitap edecek fiyatlarla satışa sunuluyor.

Menteşelerde yön ayrımı önemlidir. Satın alırken ya da montajını yaparken sağ ve sol olarak yön ayrımına dikkat etmelisiniz. Kenar menteşesinin hangi yöne baktığını anlamak için menteşede yer alan mil sabitlenen yaprağın mili yukarı bakmalıdır. Mil yuvası da size yakın duracak şekilde tuttuğunuzda yaprak üstünde yer alan vida deliklerinin havalı bölümleri sağda duruyorsa sol menteşe, solda duruyorsa da sağ menteşe olduğunu anlayabilirsiniz.

Bazı menteşeler ise yönsüz olarak satışa sunulmaktadır. Bu menteşeler her kapılarda sorunsuz şekilde kullanılabilir.  Ayrıca kenar menteşe seçiminde menteşenin kalınlığı da önemlidir.  Menteşenin montajı sırasında kapağa ya da kapılara tam uyumlu olması gerekmektedir.  Bu sebeple kalınlık ve ebat uygunluğuna göre seçim yapılmalıdır.

Kenar Menteşe Fiyatları

Kenar menteşe çeşitleri kullanmak istediğiniz alan ve üretim özelliklerine göre farklı seçeneklere sahiptir. Kapıların rengine ve desenine göre farklı renklerde menteşe seçimi yapabilirsiniz. Ayrıca farklı ihtiyaçlara yönelik farklı tasarımlara sahip menteşeler de bulunmaktadır.

Kenar menteşe fiyatları tasarımına ve kullanılan menteşelerin özelliklerine göre seçilmektedir. İhtiyacınıza göre her bütçeye uygun kenar menteşesi için ürünlerimiz arasından bir seçim yapabilir ve ilginizi çeken ürünü sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz. Tüm kenar menteşe modellerini incelemek ve satın almak için https://www.ponismetal.com.tr/kenar-mentese adresini ziyaret edebilir ve aradığınız ürünü kolaylıkla stoklarımızda bulabilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir