30 Saniyede Bebeğinizi Nasıl Uyutursunuz?

Hemen hemen tüm ebeveynlerin yaşadığı ortak bir problem varsa bu da bebek uyutmaktır. Bebek uyutmak için geçmişten günümüze pek çok yöntem denendi. Uyku düzeni açısından gelenekselleşmiş ninni ve masal gibi uygulamalar uzmanlardan tarafından yanlış ve etkisiz bulunmuştur. Bu nedenle uyumayan bebek için ninni ya da masal düşündüğünüzün aksine o etkiyi yaratmıyor. Uzmanlara göre bebek kendi yatağında sakin bir şekilde kendi kendine uyumalıdır.

bebek uyutmak

bebek uyutmak

Uzakdoğu’da ise bebeklerin sorunsuz bir şekilde uyuması için şaşkınlık yaratan bir yöntem geliştirilmiş. NathanDalio adlı şahıs bebeğini yatakta ya da yastıkla sallamıyor. Sadece bir kağıt mendil kullanıyor ve ortalamada 30 ila 60 saniyelik bir süreçte bebeğini uyutuyor. Bu yöntemi merak ediyorsanız bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir mendil olacak. Sonrasında ise gayet pratik bir uygulama ile bebeğinizin uyuduğuna tanıklık edeceksiniz.

uyutma yöntemleri

uyutma yöntemleri

Yöntem Nasıl Uygulanıyor?

Bunu uygulayan Dalio mendili bebeğin alnından çenesine doğru 3-4 defa çeviriyor. Bebek ise sebebi anlaşılmaz bir şekilde kendiliğinden uykuya dalıyor. Bu yöntemin etkili olduğunu söylemek gerek. Çünkü bunu uygulayan ebeveynler bir videoya kaydedip paylaşıyorlar. Bu şekilde Nathan Dalio’ya da desteklerini gösteriyorlar. Aşamalar ise şu şekilde:

  • Önce bebeğin alnından boynuna doğru mendili indirin
  • Bebek sakinleşinceye kadar bekleyin
  • Ortalama 30 ila 40 saniye kadar bekleyin
  • Bebeğin uyuduğunu görecek ve gözlerinize inanamayacaksınız
Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir