Testlere Göre Galaxy S5′ in Pil Ömrü

Akıllı telefonlar artık Hayatımızın vazgeçilmezi oldu. Her dakika elimizde olan akıllı telefonlar en gözde oyuncaklarımız olmayı başardı. Performansları göz dolduran akıllı telefonların pil ömrünün uzunluğu da bir o kadar önemlidir. Herkes pil ömrü uzun giden akıllı telefon tercih etmek ister. Peki ya Samsung’ un piyasaya sürdüğü son modeli Galaxy S5′ in pil ömrü nasıl?

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5

Test Sonuçları Ne Diyor?

Galaxy S5 teknik özellik olarak en üst düzeyde geliştirilmiş olmasına Karşılık sadece 2.800mAh kapasitesi olan bir pille sahiptir. Kimi Galaxy kullanıcıları S5 ‘ in pil Ömrü konusunda endişelenmiş ve bu sebeple S5’ ten uzak durmaktadırlar.

Galaxy S5

Galaxy S5

Fakat Galaxy S5 üzerine yapılan 2 test sonucunda, söz konusu akıllı telefonun pil ömrü uzunluğu ve kullanım süresi bakımından birçok başka akıllı telefonu geçmiştir. Pil ömrünün diğer telefonlardan daha uzun süre kullanılabildiğini kanıtladı.

s5 pil ömrü

s5 pil ömrü

Web’ de gezinme testinde rakiplerine oranla Galaxy S5′ in daha büyük bir pili olmasına rağmen ekran parlaklığı seviyesine göre 7- 10 saat kullanılabilme özelliği sağlıyor. Yine aynı testlere göre Galaxy S5′ in oyun oynama ve telefonla görüşme aktivitelerine rağmen pil ömrü oldukça dayanıklı. Pil ömrü konusunda Galaxy S5′ i bir tek tabletler geçebilir.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.