Bitümlü Membran Su Yalıtım Sistemleri

Bitümlü membran, yapışkan bir yarı katı veya katı petrol biçimindeki su yalıtım sistemi malzemesidir. Çatıları, bodrumları, köprüleri, yer altı yapılarını ve çok daha fazla alanı su geçirmez hale getirmek için yaygın olarak kullanılan mükemmel su yalıtım özelliklerine sahiptir. Su yalıtım sisteminizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için, mevcut kurulumunuzla hangi bitümlü membranın en iyi şekilde çalışacağını bilmek çok önemlidir.

Kendinden Yapışkanlı Bitümlü Membranlar

Bu ürünler, elementlere maruz kalmaya dayanacak şekilde tasarlanmıştır ve genellikle mineral granüllerden, filmlerden, kaplamalardan ve diğer yüzey kaplama malzemelerinden yapılmış bir yüzey malzemesi ile korunur. Düşük sıcaklıklarda bile yüksek kaliteli yapışma özelliklerine sahip oldukları bilinmektedir. Kendinden yapışkanlı Bitümlü membranların başlıca avantajları şunlardır: Bir ateşleme veya özel ekipmana ihtiyacınız yoktur, bu kendinden yapışkanlı membranları avantajlı bir ürün haline getirir.

Polimer Modifiye Bitümlü Membran

Polimer modifiyeli bitüm membran, bir yüzeye su yalıtım katmanı eklemek için en popüler seçimlerden birisidir. Bu ürün, çok sıcak iklimlerde kullanılmasına izin veren ek akış direnci sağlar. Rulo beslemeli tabaka membranlar olarak sunulurlar ve sıcaklık dalgalanmalarına dayanabilirler, bu da onları güvenilir ve etkili kılar. Bu ürün, su bazlı veya solvent bazlı bir kaplama olarak kullanıcılara ulaştırılır ve uygulanması için herhangi bir farklı ekipman gerektirmez.

Bitümlü Membran

Düşük sıcaklıklarda döşenmeleri gerektiğinden, bitümlü membranların kış mevsiminde döşenmesi en iyisidir. Sıcakta eriyen sıvı bitümlü kauçuk karışımı bir su yalıtım sistemidir ve en iyi şekilde çatı veya güverteler için kullanılır. Bu ürünün kurulum işlemi güvenli ve hızlıdır. Çatlak köprüleme özelliğine sahip, tam bağlı dikişsiz bir sistemdir.

Polipropilen Membran

Bu ürün rulo halinde olup bitüm adı verilen su yalıtım malzemesinden üretilmektedir. Oldukça verimli ve dayanıklıdır. En yaygın olarak beton düz çatılarda kullanılır. Diğer yaygın kullanım alanları ise beton oluklar, istinat duvarları ve bodrum katlarıdır.

Su yalıtım sistemleri konusunda sektörün öncülerinden olan Ulubaş’ın bitümlü membran ürünlerini incelemek için https://www.ulubas.net/bitumlu-membran-UK66072 siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir