Vücut Tipine Göre Etek Seçimi

Kadının kadın olduğunu gösteren objelerden birisi etektir. Etekler hanımları daha feminen ve gösterişli gösterirken aynı zamanda eteklerin içerisinde daha özgüvenli ve kendinden emin olmasını sağlar. Ama her kadın için etek giymek sanıldığı kadar hoş olmayabilir. Özellikle kalçaları büyük olan hanımların dar etekler içerisinde oldukça zor zamanlar geçiyorlar.

etek modelleri

etek modelleri

Armut Tipi Vücut

Vücudunuzun üst bölümü alt bölümüne göre daha dar ve inceyse etek giydiğinizde yapmanız gereken altın kural dikkatleri kalçanızdan başka yöne çekmek olacaktır. Özellikle üstünüzde giyeceğiniz hareketli bir bluz ya da vatkalı ceketler vücudunuzun altından daha çok üstüyle ilgilenilmesini sağlayabilir.

etek

etek

Elma Tipi Vücut

Vücudunuzun üst ve alt bölümü daha geniş bir yapıya sahipse sizin için en uygun ola etek modeli çan denilen bele oturup aşağı doğru bollaşan etek modelidir.

Uzun Bacaklılara

Uzun Bacaklılara

Uzun İnce Bacak

Uzun ve ince bacaklarınız varsa sizin için verebileceğimiz çözüm önerisi bacaklarınızı gizleyebileceğiniz etek modelleridir. Zira kısa etek tercih etmeniz bacaklarınızdaki kusurların ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir