Evde Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi

Siyah noktalar sadece kadınların değil erkeklerinde en büyük cilt sorunları arasında yer alıyor. Gözeneklerin dolması sonucunda oluşan siyah noktaların giderilmesi sonrasında ise mutlaka gözeneklerin sıkılaştırılması gerekir. Böylelikle gözeneklerin kısa sürede dolması da engellenir.

Siyah noktaların giderilmesi için birçok farklı kozmetik firması farklı cilt tiplerine özel olarak maske ve peeling ürünlerine yer açıyor. Bunların yanı sıra evinizde bulunan birçok malzeme ile de siyah noktaları giderebilirsiniz.

doğal makyaj

Maske Tarifleri

Siyah noktaların giderilmesi ve cildin ölü hücrelerden arınması işleminde toz şeker ve karbonattan yararlanılıyor. Karbonatın su ile ıslatılarak uygulanmasının yanı sıra bal ve yoğurt ile karıştırılarak da maske hazırlanabiliyor. Bu maske içinde özellikle yağlı cilde sahip olanlar birkaç damla limonda damlatarak yağ dengesinin sağlanması elde edilebilir.

Toz şekerin yoğurt ile karıştırılması ya da bal ve toz şeker karışımı da hem siyah noktaların giderilmesi hem ölü hücrelerden arınma hem de cildin nemlenmesinin sağlanması için kullanılabilir. Bu maskeler sadece ciltte bulunan siyah noktaların değil aynı zamanda renk dengesinin de elde edilmesini sağlayan maske seçimleridir.

Bunların yanı sıra odun külü, bal ve kil karışımını da siyah noktaların giderilmesi işleminde kullanabilirsiniz. Maske uygulamalarında aynı zamane jelatin seçimlerine de sıklıkla yer açılıyor. Siyah noktalardan kurtulma için seçeceğiniz maske tariflerinde cildiniz ile uyum elde edilmesine dikkat etmeniz önerilir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir