İş Arkadaşına Aşık Olmak

Sizinle aynı iş yerinde çalışan bir iş arkadaşınıza aşık oldunuz mu ya da aşık olmayı olası görüyor musunuz? Avrupa’da yapılan bir araştırmada katılımcıların yüzde 40’ı kendisiyle aynı iş yerinde çalışan bir iş arkadaşına en az bir defa aşık olduğunu, yüzde 25’i ise bunun muhtemel olabileceğini söylemiş.

aşık olmak

aşık olmak

İş Arkadışına Aşık Olmanın Etkileri

Araştırmacılar birbirine aşık olan iş arkadaşlarının çalışma performansının ve iş veriminin artıtığını belirtiyorlar. Aşık iş arkadaşları daha yoğun çalışıyorlar ve beraber paydos yapabilmek için sık sık fazla mesai yapıyorlar. Beraberlik stabilse ve her şey yolunda gidiyorsa yaşadığı bu aşk kişinin iş yerine bağlılığını arttırıyor ve daha iyi bir motivasyon sağlıyor.

iş arkadaşına aşık olmak

iş arkadaşına aşık olmak

İlişki kötüye gittiğinde ise çok etkili olan olumsuz sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Kötü sonuçlanan bir iş  yeri aşkı öncelikle kişinin iş yerindeki itibarını zedeleyebiliyor. Bununla birlikte motivasyonu kırılıp, performansı düşebiliyor. İşine odaklanmakta zorluk çeken ve çalışma verimi azalan kişinin çok önemli olan kariyeri bu olumsuzluklardan nasibini alıyor.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir