Cildi Nemli Tutan Maskeler

Cildin dokusu zamanla nemini kaybeder ve susuz kaldığı için çabuk kırışır. Cilde nem dengesi kazandıran maske ve kremler ile cilt dokusunu güçlendirebilir ve elastikiyetini tekrar kazandırabilirsiniz. Düzenli olarak uygulandığı takdirde cilt her gün nemli kalır ve cilt dokusu güçlenir. Doğal cilt yapısına sahip olmak için cildin düzenli olarak bakımının yapılması gerekir.

maske

maske

Cilde Nem Kazandıran Maskeler

Vazelin cildi nemli tutan doğal kremlerdir. Zeytinyağı ve vazelini eşit miktarda karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. Zeytinyağı ve bal ya da tereyağı ve mal karışımı maskeler de aynı şekilde cilde hızlı nüfus eder ve cildin kısa sürede nemlenmesine yardımcı olur. Bu maskeleri iki günde bir yapabilirsiniz.

1 kahve fincanı zeytinyağı içine 1 tatlı kaşığı toz şeker ilave edin ve cildinize sürün. Yirmi dakika bekleyin. Şeker içinde bulunan maddeler cildin erken sarkmasını engellerken, zeytinyağı ise nem dengesini kazanmasına yardımcı olur. Kaymak ve bal da aynı şekilde cilde çok hızlı nüfus eder ve cilde nem kazandırır.

Cildinizi maskeler ile nemlendirirken bir yandan da içten de beslemeniz gerekir. Bol su içerek cildin nem kazanmasını ve cildin toksinlerden arınmasını sağlayabilirsiniz. Cilde hızlı nüfus eden zeytinyağı, bal, tereyağı, kaymak ve yağlı sütten mutlaka yararlanmalı, maskelerinizin içine katmalısınız. Düzenli uygulama neticesinde cilt nemlenir ve bebeksi bir özelliğe kavuşur. Kullandığınız ürünlerin organik olmasına dikkat ediniz.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir