Teras Dekorasyonu Önerileri

Soğuk kış mevsimini yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Artık herkes balkon ya da teraslara geçip keyif yapmaya başlayacak. Peki teras ya da balkon sahibi iseniz bahara ya da yaza hazırlık yaptınız mı? Terasınızı nasıl dekore edeceğinizi düşündünüz mü? Eğer siz de kafanızda bu tarz sorulara yanıt arayanlardansanız bu yazımızda siz değerli okuyucular için verdiğimiz teras veya balkon dekorasyon önerilerini mutlaka okumalısınız. Yazımızda lüçük büyük her trülü terasa uygulanabilecek bazı dekor önerileri olacak, siz de fikir alabilirsiniz.

teras dekorasyonu

teras dekorasyonu

Teras Dekorasyonuna Dikkat

Eğer evinizde geniş ve ferah bi teras ya da balkona sahipseniz burada çayınızı yudumlamak, kitap okumak ya da manzarayı izlemek için hoş bir dekorasyon yapmanız şarttır. Ama en önemlisi de doğru dekorasyon yapmayı bilmelisiniz. İlk önerimiz terasınızda bolca rengarenk canlı çiçeklerden kullanmanız olacak. Çiçek kadar balkon ya da terasa yakışacak bir dekor olamaz. Eğer daha yaratıcı bir fikir isterseniz meyve kasalarından saksı yapabilirsiniz. Bu kasaları renk renk boyarsanız ortamda cıvıl cıvıl bir ambians oluşturabilirsiniz.

Eğer gölgelendirme yapmak istiyorsanız ahşap gölgelendirme yöntemlerini önerebiliriz. Veyahut kalın kumaşlı balkonunuza uyumlu ölçi ve renklerde şemsiye tercih edebilirsiniz. Eğer doğal bir gölgelendirme oluşturmak isterseniz balkondaki saksılara hızlı ve kolay büyüyen bitkilerden dikmenizi tavsiye ederiz. Bu bitkiler zamanla uzayıp büyüdüğünde  hem gölgelik olur hem de hoş bir ortam oluşur.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir