Merdiven Boşluklarını Nasıl Değerlendirilir?

Merdiven boşlukları genellikle atıl alanlar olup bu alanların değerlendirilmesi konusunda hep sıkıntı çekilir. Ya ıvır zıvır birçok malzemenin atılı olarak durduğu ya da herhangi şık bir vazonun orada öylece beklediği yerler olarak aklımızda yer edinen bölgelerdir. Fakat merdiven boşluğunu değerlendirerek oldukça güzel ve kullanışlı alanlara çevirebilir ve bu atıl alanı yaşam alanına dahi dönüştürebilirsiniz.

Neler Yapılabilir?

Merdiven boşlukları her daim ölü alan olarak nitelendirilse de farklı birçok çalışma ile bu alanı kullanışlı ya da yaşam alanı formunda yerlere çevirmeniz mümkün. Merdiven boşluğunuzun genişlik ve enine göre bu alana bir kanepe koyarak yanına kitaplığınızı yerleştirebilir ve okuma alanı ya da dostlarınız ile kahve içme bölümüne dönüştürebilirsiniz. Eğer maddi gücünüz var ise bu alana özle bir oturma ve dolap alanı yaratarak hem saklama çözümü sunan hem de keyifli zaman geçirilecek bir alana imza atmanız mümkün.

Merdiven boşluğunuzda çekmeceler ve dolap yaptırarak bu alanı sadece depolama olarak kullanmanın yanı sıra eğer tüm bu işlemi yapacak gücünüz yok ise alçı pan gibi bir malzeme kullanarak bu alanı kapatabilir ve sadece bir kapı açarak kiler olarak kullanacağınız bir alanı hayata geçirebilirsiniz.

Merdiven boşluğunuzu çocuklarınız için özel bir oyun alanına dönüştürerek onlara özel bir alan yaratmanız da mümkün. Büyük yastıklar oyuncaklar ve tavan bölümüne alınacak olan önlem ile mükemmel bir yer olacaktır.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir