Şarj Sorununa Huawei’nin Çözüm Arayışları!

Aldığınız yeni model sıfır bir mobil telefonda bile kısa bir süre sonra baş gösteren şarjının bitmesi, her gün şarj etme gereği bıkkınlık vermeye başlamıştı. Mobil cihazlar, bilişim teknolojileri inanılmaz bir hızda ilerliyor, fakat elektronik cihazların şarj sorununa kimse doğru dürüst bir çözüm bulamıyordu. Pek çok teknoloji şirketinin çalışmayı sürdürdüğü alanda beklenen en etkin çözüm Huawei mobil iletişim markasından geldi.

hızlı şarj

hızlı şarj

Huawei’nin Hızlı Şarj Edilebilen Pil Teknolojisi!

Henüz kullanılan mobil akıllı cihazlarda 3.000 mAh gibi pilleri 45 dakika altında doldurabilen hızlı şarj etme teknolojisi henüz görünürde yokken Huawei’in geliştirdiği yeni icat piller şarj-dolum süresini neredeyse on kat daha aşağıya çekmeyi başarıyor. Japonya’da düzenlenen 56. Pil Sempozyumu’nda akıllı telefonlar için yeni hızlı şarj edilebilen pilleri tanıtan Huawei teknoloji devi, rakiplerini geride bırakmayı başardı.

huawei

huawei

Çok Yakında Şarj Sorunu Tarih Olacak!

Lityum-iyon bileşimli 3.000 mAh bir pilin 30 dakikada tamamı şarj edilebiliyor. Huawei’in yeni pili, için ayrı bir sarj aleti kullanılıyor ve özel aletinin içinde şarj edilebiliyor. Ayrıca bu teknolojiden farklı bir çok alanda da yararlanılabileceği ve çalışmaların sürdüğü belirtiliyor. Çok yakın bir zamanda hayata geçirilecek olan hızlı şarj edilebilen piller, kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor!

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir