İlişkilerde Uzak Durulması Gereken Ölümcül Hatalar

İlişkilerin günümüzdeki yaşanma sürelerinde gözle görülür bir düşüş fark ediliyor. İki partner arasındaki düşüncesiz davranışlar ilişkilerin bitişine yol açabiliyor. İlişkilerin öncelikli olarak karşılıklı emek anlamına geldiğini anlamamız gerekiyor. İlişkilerde güven olmadığı zamanlarda ise o ilişki bitmeye mahkum bir hale gelebiliyor.

İlişkileri daha uzun soluklu yaşayabilmek için ilk olarak tartışmalarda saygılı olmayı ve uzlaşmacı bir kimliğe bürünmeyi öğrenmek gerekiyor. Tartışmalar her ilişkide olan doğal bir durumdur. Tartışma yaşandığı zaman karşınızdaki kişiyi haksız çıkartmaya değil, onu anlamaya ve kendinizi anlatmaya çalışmalısınız.

aşk

aşk

Partnerinize Özel Alan Tanıyın

İlişkide partneriniz ile ne kadar çok vakit geçirirseniz o kadar iyidir. Fakat bütün bir günü her saniye partneriniz ile geçirmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Partnerinize özel alan tanımazsanız kısa bir süre sonra ilişkinizde içinden çıkılmaz sorunlar ile karşılaşmaya başlayabilirsiniz.

Sevdiğiniz kişinin sosyal ve iş yaşantısı ile birlikte özel hayatına da son derece saygılı davranmanız gerekiyor. Karşınızdaki kişiye güvenmeli ve onun arkadaşları ile de vakit geçirmesine imkan tanımalısınız.

ilişki

ilişki

İlişkileri bitiren en ölümcül hatalar arasında ise partnerin düşüncelerine değer vermemek yer alıyor. Karşınızdaki kişinin özel fikirlerine ve düşüncelerine karşı hassas davranmazsanız, partneriniz bir süre sonra kendisini sizin gözünde değersiz hissetmeye başlayacaktır. Anlattığı şey her ne olursa olsun onu dikkatli bir şekilde dinlemeli ve gerektiğinde ona kendi fikirleriniz ile destek olmalısınız.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir