Gizli Şeker Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Gizli şeker hastalığı günümüzde çok yaygın ve gittikçe de ilerleyen bir hastalık. Genç ya da yaşlı demeden her insanda bulunabiliyor ve yaşam kalitesini olumsuz şekilde etkiliyor. Kendinizde gizli şeker olup olmadığınız anlayarak hemen bir doktora başvurabilirsiniz. Erken teşhis ile tedavinize daha kısa sürede yanıt alırsınız.

gizli şeker

gizli şeker

Gizli Şekerin Belirtilerini Nasıl Anlarsınız?

Canınız sık sık tatlı yemek istiyor ve yedikten bir süre sonra yeniden tatlı isteği duyuyorsanız, belirtiye dikkat etmelisiniz. Sık acıkıyor veya doyduğunuzu hissetmiyorsanız hemen bir doktora başvurun. Çok hızlı kilo aldıysanız ya da hızlı kilo verdiyseniz, gizli şekerden şüphelenmelisiniz.

Gündüz vaktinde sık uykunuz geliyorsa, çok aşırı gergin ya da stresliyseniz, gizli şekerinizi hemen kontrol ettirin. Gün içinde ve gece yatarken çok terleme durumu yaşamanız da belirtiler arasındadır. Terleme özellikle baş bölgesindeyse çok dikkat edin. Çok yorulacak işler yapmamanıza rağmen kendinizi bitkin ve halsiz hissediyorsanız özellikle gizli şekerden şüphelenmelisiniz.

şeker

şeker

Ruh haliniz çok kısa süre içinde değişmesi, yaptığınız işten çabuk sıkılma durumu yaşıyorsanız gizli şeker riski sizde de bulunabilir. Çok su içtiğiniz halde ağzınız kuruyorsa ve su içtiğiniz halde bu kuruluk geçmiyorsa, gizli şekeri hemen kontrol ettirmelisiniz. Gizli şeker ihmale gelmez. Belirtilerini önceden bildiğiniz zaman diğer hastalıkların da önüne geçersiniz. Gizli şekerin tedavi süresi olup doktor kontrolünde verilen ilaçlar ile denge altında tutulur.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir