Kakao Yağının Cilde Ne Gibi Faydaları Var?

Bitkisel içerikli olan yağlar arasında en fazla ilgi görenlerden birisi de kakao yağı oluyor. Kakao yağları, kakao ağacının çekirdeklerinden elde ediliyor. Soluk sarı renkli ballar kadar etkili olan bu yağların cilt üzerinde bronzlaştırıcı etkisi de vardır. Bu sebepten dolayı yaz tatillerinde insanlar bronz bir tene sahip olabilmek için kakao yağını tercih etmektedirler.

Kakao yağı aynı zamanda iyi bir antioksidan içeriğe sahiptir. Cilt bakımı konusunda kakao yağını pek çok farklı alanda kullanabilirsiniz. Yüz ve vücut güzelliği için çoğu insanın ilk tercihleri arasında yer alan kakao yağları E vitamini sayesinde cildinizi de besler.

kakao yağı

kakao yağı

Güneş Yanıkları ve Dudak Çatlaklarına da İyi Geliyor

Parlak ve esnek bir cilde sahip olmanızı sağlayan kakao yağları, yaşlanma belirtilerinin daha geç belirmesine de sebep olur. Yumuşak ve nemli bir cilt isteyenlerin de sık sık tercih ettikleri kakao yağları kuru ciltlerden şikayetçi olanların kullandığı bir yağdır.

yağ

yağ

Güneş yanıklarından kurtulmak istiyorsanız ve güneş yanığı sonrasında cildinizde meydana gelen kuruluğa, ağrıya iyi gelecek bir şeyler arıyorsanız kakao yağlarını deneyebilirsiniz. Kakao yağları derinin ve yaraların iyileşmesinde etkili bir rol üstlenmektedir.

Güneş yağının olduğu bölgede kaşıntı meydana geldiyse, bu kaşıntılardan da kakao yağı sayesinde kurtulabilirsiniz. Bu yağlar aynı zamanda dudakları nemlendirir ve dudaklarda meydana gelebilecek çatlamaları da engeller.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir