İş Görüşmesinde Yaşanan Stres

İş görüşmeleri çoğu insanda strese yol açıyor. Mülakat esnasında yaşadığı stres kişinin kendini gerçekte olduğu gibi sunmasını engelliyor. İş görüşmesinde kendinizi stres altında hissetmeniz normal ve bunun çoğu insanda oluştuğunu unutmayın.

İş Görüşmesi Stresinin Üstesinden Gelebilirsiniz

İş görüşmesinden önceki gece yaşadığınız heyecan uyumanızı engelleyebilir. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için uykunuzu en az 2-3 gün öncesinden düzene sokmalısınız. Üç gün boyunca aynı saatte yatağa girerek uykunuzu programlamış olursunuz.

iş görüşmesi

iş görüşmesi

Yolu bulamama ya da geç kalma endişesi paniklemenize neden olabilir. Bunu önlemek için iş görüşmesi randevunuza erken gidebilirsiniz. Görüşme yerine randevudan sadece 10 dakika erken ulaşmanız ideal olur. Daha erken vardığınız taktirde öncelikle bir kahve veya çay içerek çevrede soluklanabilirsiniz. İş görüşmesi öncesinde mutlaka bir şeyler yemelisiniz. Görüşmenin ne kadar süreceğini bilemezsiniz. Şekerli bir şeyler yemeniz kan şekerinizi dengede tutar ve karın guruldamasını önler.

iş görüşmesinde stres

iş görüşmesinde stres

İş görüşmesini sabah saatlerinde yapmayı tercih edin. Görüşmenin günün ilerleyen saatlerinde olması, beklenen tüm zaman boyunca stresin yayılmasına sebep olabilir.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir