Windows 8 ve 8.1’de Gizli Dosya Nasıl Yapılır?

Microsoft’ un yeni işletim sistemi olan Windows 8 ve yeni versiyonu Windows 8.1 işletim sistemlerinde kullanıcılar değişen tasarım ve ara yüz nedeni ile bazı konularda halen pek alışkanlık kazanabilmiş değil. Bu bazı durumlarda kullanıcıların içerisinden çıkılamaz durumlara sürüklenmesine neden oluyor. Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemi kullanıcılarının başlat butonu ardından getirilen başlangıç ekranında istemedikleri uygulama simgelerinin gizlenmesi kullanıcılar için büyük sorun haline geldi.

Windows 8 ve 8.1’ de Gizli Dosya Nasıl Yapılır

Windows 8 ve 8.1’ de Gizli Dosya Nasıl Yapılır

 Hem Gizleme Hemde Görünür Yapma Çok Basit

Aslında Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sisteminde başlangıç ekranında bulunan bu uygulama simgelerinin gizlemek son derece kolaydır. Bu noktada Windows uygulama simgesi gizleme veya gizlenen simgeleri görünür hale getirme konusunda büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu işlem başlangıç ekranından kolayca yapılabiliyor.

Windows 8

Windows 8

Bilgisayarınızın klavyesinde denetim masası yazmalısınız. Yazdığınız anda ekranında sağ kısmında çıkan menü içerisinde denetim masasına tıklamalısınız. Burada deneti masasını kategori yerine büyük simgeler olarak görüntüleme yapılmalıdır. Penceredeki seçenekler içerisinde klasör seçenekleri seçeneğini açmak gerekiyor. Açılan menüdeki görünüm kısmında yer alan gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster / gösterme olarak var olan iki seçeneği işleme göre seçmelisiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir