Alüminyum Döküm Firması

Alüminyum döküm metodu demir ve çelik ten sonra en çok tercih edilen döküm metodudur. Alüminyum döküm müşterilerin isteğine göre her tür ile bütünleşerek dökümü gerçekleştirilebilir. Birbirinden çok farklı alaşımlar içerisinde en sık karşılaşılan alüminyum silis alaşımıdır.

Alüminyum Döküm Firması

Alüminyum döküm metodunun çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri de alüminyum element olarak pek çok özelliği bünyesinde bulundurmasıdır. Alüminyum elementi hafif bir yapıya sahip olmasının beraberinde korozyona dayanıklılığı vardır.

Aynı zamanda iletkenlik gibi yüksektir çok kolay şekillendirilebilir alüminyum elementi sahip olduğu pek çok avantaj dan dolayı döküm alanında çok sık tercih edilen alaşımdır. Alüminyum başka elementlere göre dökümü zahmetli Bir malzeme olsa da çok dayanıklı ve hafif bir yapıya sahip olduğu için çeşitli birçok sektörde tercih ediliyor.

Alüminyum Dökümü ‘nün En Çok Rastlanan Sektörleri?

Alüminyum döküm en çok rastlanan sektör hiç şüphesiz otomotiv sektörü olarak karşımıza çıkar. Bunların beraberinde devamlı elimizin altında olan alet edevatlardan tutunda çim biçme makineleri ne kadar uzanan geniş bir kullanım alanına sahiptir. Alüminyum dökümün birçok kullanım sahası bulunur.

Alüminyum Döküm Yöntemleri Nelerdir?

Alüminyum kokil kalıba döküm yöntemleri hem tecrübe hem de donanım isteyen bir yöntemdir. Bu yöntemde en önemli husus kalıptır. Kalıp alüminyum parçanın niteliğini belirleyen en önemli unsurdur. Kalıplar sayesinde çok yüksek kaliteye sahip alüminyum parçalar elde edebilirsiniz. Fakat alüminyum kokil kalıba döküm yönteminin maliyeti biraz fazladır. Bu nedenden dolayı da sadece seri üretim alüminyum parçalar da bu döküm yöntemi uygulanır.

Alüminyum Metal Enjeksiyon Kalıba Döküm Yöntemi

Alüminyum metal enjeksiyon kalıp ve Döküm yöntemi çok yaygın olarak uygulanan bir yöntemdir. Çok sayıda alüminyum parça üretimi yapılacağı zaman bu yöntem çok tercih edilir. Alüminyum bazen için yöntemiyle enjeksiyon kalıba doldurulur ve bu işlem bu şekilde gerçekleşir. Bu yöntem ile yapılan döküm alüminyum parçanın yüzeyi oldukça kaliteli olur.

Alüminyum dökümde alüminyum mesajı eritilerek sıvı hale getirildikten sonra bozulabilir veya daimî kalıpların kullanılarak çeşitli form ve şekillerin üretim yöntemidir. Bu konuda daha fazla bilgi edinmeniz için vereceğiniz adrese başvurabilirsiniz. https://www.berkzamakdokum.com/aluminyum-dokum-firmasi

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir