Paris Gezi Rehberi

Paris gezi rehberi yapılacak olunursa Paris Fransa’nın başkentidir ve en popüler şehirlerden bir tanesi olmayı hak etmiştir. Çünkü sadece Paris’te birçok yapılabilecek gezi türü bulunuyor. Bunlardan sadece birkaçı Paris’in göz bebeği olan Eyfel Kulesidir. Louvre Müzesi bir diğer gezilebilecek yerdir. Notre Dame Katedrali, Zafer Takı Orsay Müzesi gezilebilecek birkaç yerden sadece azıdır. Üstelik gezmek isteyen kişiler, bu yerlerden başka birçok yeri Paris’e gittiğinde göreceklerdir.

Paris genel anlamda medeni bir şehirdir. Üstelik içerisinde turistler yığınladır. Çünkü Paris hem tarihi doku olarak hem de şehir merkezleri olarak oldukça lüksiyatı olan yerdir. Bu nedenle Paris sevilen ve turistlerin bir daha gitmek istediği yerler arasındadır. Özellikle Türkiye’den de Paris’e giden birçok kişi bulunuyor.

Paris’e gitmek

Paris’e gitmek en azından bir turist vizesi gerektiriyor. Çünkü Paris dünya miraslarından olan Eyfel Kulesi’ni içerisinde barındırıyor. Bu kuleyi gören herkes hayranlıkla bakıyor. Çünkü Eyfel Kulesi resimlerde görüldüğü kadar küçük değildir. Üstelik yanına gelen insanlar bunu çok rahat bir şekilde fark ediyorlar. Resimlerde boyunun yalnızca üçte biri görünüyor. Kulenin bu kadar gözde olmasının sebebi de boyutu ve nasıl yapıldığıdır.

Paris’e giden kişiler belirli başlı protokollerin yapıldığı takdirde gidebilirler Üstelik belirli bir sıralama veya sınırlama yok. Çünkü Paris’te herhangi bir ayrımcılık veya dışlama gibi olaylar olmuyor. Medeni açıdan oldukça düzgün bir halka sahip olan Paris, giriş için sadece pasaport istiyor.

Paris Nasıl Bir Şehir?

Paris nasıl bir şehir? Paris oldukça kalite barındıran bir şehirdir ve turistik mekanları ve gezilecek yerleri olan bir şehirdir. Bitirilemeyen bir dizayna sahip olan miraslardan bir tanesidir. Paris’in tek sıkıntısı denize kıyısı olmamasıdır, bu ise Seyire Nehri Üzerine kurulu olmasından kaynaklı denilebilir. Üstelik denize kıyısı olmaması onu sudan mahrum bırakmıyor. Çünkü çeşitli kanallar ile Paris’e akış sağlanıyor.

Paris Dizayn açısından yormayan üstelik turistlerin gezebileceği düzeyde olan bir şehirdir. Bazı şehirlerin kalabalıklarının aksine Paris’in kalabalık hali bile rahat bir şekilde gezilebilecek alanları insanlara tanıyor.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir