Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Nasıl Uzatabiliriz?

Kaliteli makyaj malzemeleri aldığınız zaman da onların da bir raf ömrü olduğunu unutmamalısınız. Makyaj malzemelerinin ömrünü uzatma yolları, makyaj malzemelerinin çeşidine göre değişir.

Makyaj Malzemeleri

Makyaj Malzemeleri

Isı ve nem makyaj malzemelerinin bozulmasına neden olduğu için uzak tutmanız gerekir. Doğru saklama koşullarını yaptığınız zaman makyaj malzemelerinizin raf ömrünü de uzatırsınız. Tonlarca para harcadığınız ürünleri bu sayede uzun yıllar muhafaza etmiş olursunuz.

Makyaj Malzemeleri ve Saklanma Yöntemleri

Yüz ve göz kremleri özellikle buzdolabında saklanması gerekir. Soğuğun cilde etkisi önemli olduğu için kremlerin soğukta saklanması cilde de ferahlık verecek. Yüz kremlerini özellikle sıcak ortamlardan uzak tutun. Isı fazlalığı tüm makyaj malzemelerini olumsuz etkiler.

Makyaj Malzemelerinin Ömrü

Makyaj Malzemelerinin Ömrü

Rimel ve eye liner ise oda sıcaklığında muhafaza edilebilir. Göz kalemlerinizden daha etkili sonuç almak için soğuk ortam iyidir. Tüm yüz temizleme ürünleri ve makyaj malzemelerini yaz ayında güneşten korumalısınız. Akışkan özelliği artar ve yüz üzerinde çabuk dağılır. Aldığınız ürünlerin mutlaka son kullanım tarihlerine bakarak almanız da önemli.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir