Çanta Kullanımı

Küçük büyük, kadın erkek, yaşlı genç demeden herkesçe kullanılan hayat kurtaran aksesuar ; Çanta.

Bir çok kullanım alanına sahip olan çantalar için aksesuar deyimini kullanmak doğru olmayabilir; Çantalar artık süs ve güzelliğin çok ötesinde bir estetik ve rahatlık imkanı sağlıyor.

deri çanta

deri çanta

Nasıl Çanta Seçilmeli?

Çanta kullanmak herkes için bir alışkanlık haline geldi. Evden çıkarken, okulda, işte, sadece yürürken bile farklı amaçlarla tasarlanmış yüzlerce çanta çeşidi kullanılıyor. Ancak çanta kullanmanın sağladğı rahatlıkların yanında getiri olan bazı sağlık problemlerine rastlanıyor. Çeşitli bel, eklem, boyun ve hatta ayak problemlerine yol açabiliyor çanta kullanımı.

çanta modelleri

çanta modelleri

Sağlığı tehlikeye atmadan özgürce çanta kullanmak için çanta seçiminde bazı kriterlere dikkat etmek gerekiyor. Bir çok modeli bulunan çataların çoğu kullanışsız tasarımlara sahip, öncelikle vücut özellikleri göz önünde bulundurularak kullanışı rahat olan çanta modelleri tercih edilmelidir.  Yandan asmalı çantalar ve el çantaları günlük kullanıma uygundur, ancak her şeyi yanında taşıma düşüncesiyle çantaları fazla doldurmamak gerekiyor.

çanta

çanta

Her durumda en çok önerilen çanta modeli ise sırt çantalarıdır. ;sırt çantalarında sırtı ortopedik olan ürünler ağrı sorunlarını büyük oranda ortadan kaldırabiliyor.  Ancak az önce denildiği gibi sırt çantalarını da fazla doldurmak bel ve boyun ağrılarını arttırabilir.

Son zamanlarda ise “Holsterbag” olarak adlnadırılan yeni bir çanta modeli görülmeye başladı. Holsterbag bacak, sırt, kol, bel gibi çok çeşitli şekillerde kullanım imkanı sağlıyor.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir