Hamilelik Sürecinde Beslenme

Gebelik sürecinde beslenme son derece önemlidir ve dikkat edilmesi gerekir. Hamilelikte beslenme sağlıklı, yeterli ve düzenli olmalıdır. Beslenme annenin sağlık durumunu doğrudan etkilediği gibi bebeğin ihtiyaç duyduğu enerjiyi de sağlar.

beslenme

beslenme

Bebek henüz anne karnındayken büyümeye ve gelişmeye başlar. Bunun için ihtiyaç duyulan enerjiyi annenin vücudundan temin eder. Bu durumda annenin aşırı besin tüketimi yapması doğru olmaz. Sağlıklı olan, hangi besinlerin yararlı olduğunu bilmek ve düzenli olarak beslenmektir.

Hamileyken Alınması Gereken Besinler

Süreçte bol sıvı tüketimi uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Kesinlikle alkolsüz olmalarına dikkat ederek su, mineral su, şeker kullanılarak tadlandırılmamış meyva suları, sıkılmış taze meyva ve sebze suları hamilelikte yararlı ve sağlıklı seçimlerdir.

gebelikte beslenme

gebelikte beslenme

Öğün yemeklerinizde çeşitli sebze yemekleri ve salatalar olsun. Kepek ekmeği tercih edin ve taze meyva yemeyi de mutlaka ihmal etmeyin. Bunların yanı sıra az yağlı süt ve süt ürünleri de çok faydalı. Süt kemik yapısı ve gelişiminde çok faydalı bir besin kaynağı olarak biliniyor zaten, bu doğal lezzetten sizde bebeğinizde henüz gebelik sürecinde faydalanın. Balık ve yağsız etler de yemeyi ihmal etmeyin.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir