Kivinin Faydalarına İnanamayacaksınız!

Tropikal bir bitki olarak tanıdığımız kivinin aslında Karadeniz Bölgesi’nde bol miktarda yetiştirildiğini biliyor musunuz? Üstelik tadı da bir harika olan kivinin faydası adeta saymakla bitmiyor.

Vücudun pek çok açıdan daha güçlü ve daha sağlıklı olmasını sağlayan bu meyve özellikle kalp sağlığını korumak isteyenlere önerimizdir. Çünkü kalbe en iyi gelen besinler arasında yer alıyor.

kivinin özelliği

kivinin özelliği

Kivi Lif ve Potasyum Zenginidir

Kalp sağlığını korumasının nedeni kivinin lif ve potasyum bakımından zengin bir meyve olması… Hem kalp hem de damar hastalıklarına yakalanma riskini çok büyük oranda azaltıyor.

Ancak kivinin bu faydasından istifade edebilmeniz için günde en az 2 adet yemeniz gerekiyor. Kivi aynı zamanda antioksidan özelliğine d sahip.

kivinin özellikleri saymakla bitmez

kivinin özellikleri saymakla bitmez

Bu yönü ile vücudunuza detoks etkisi yapabiliyor. C vitamini bakımından da son derece zengin bir meyve olduğu unutulmamalı!

Özellikle C vitamini eksikliği yaşayanlar günde yalnızca bir adet kivi tüketerek vücutlarının günlük vitamin ihtiyacını çok rahat bir şekilde karşılayabilirler. Eğer hafif ekşi tadından hoşlanmıyorsanız kiviyi yoğurtla karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir