Sevdiğiniz Markayı Dijital Ortamlarda Bulma İsteği

Gerçek yaşam içerisinde sevdiğiniz bir marka ile ilgili olarak marka hakkında internet dünyasında hem web sayfası olarak hem de sosyal medya açısından neler olduğu, etkileşimin nasıl olduğuyla alakalı bilgi edinmek isteriz. Hal böyle olunca da dijital ortam içerisinde sevilen bir marka ile ilgili pek bir bilgiye  ulaşamadığımızda kafamızda ki o değerli marka statüsü bir anda yok olabilir.

Dijital marka algısı

Dijital marka algısı

İnternet dünyası, bizlere o kadar çok şey kazandırdığı gibi aslında bir nevi ön yargı diyebileceğimiz olguyu da yaratmıştır. İnternet üzerinden sevdiğimiz bir marka üzerine pek fazla sosyal medya içerisinde bilgi bulamadığımızda bu durum bizleri üzereceği gibi maalesef mutsuz edecektir. Dijital marka algısı olarak belirtilen bu algı, sadece gerçek yaşamda değil aynı zamanda dijital ortamda da sevilen markanın gözükmesini istememizden kaynaklanır.

Dijital marka algısı iyi bir şey midir?

Ne iyi ne de kötü bir şey olarak belirtilir, dijital marka algısı. Bu algının oluşmasının nedeni, internet yaşamını en iyi şekilde hayatımıza entegre ettiğimiz gibi yaşıyor olmamızdır. Buna göre bir yere gitmeden önce internette arattığımız gibi bir yere gittiğimizde o markayla ilgili araştırmalarımızı da yine internet üzerinden yaparak bilgilere ulaşmamızdan kaynaklıdır.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.