Yediklerimiz Göz Renginin Değişimine Neden Olur mu?

Beslenme şekli göz rengi konusunda etkili mi? Yediklerimizin değişmesi ve sıkı ir diyet uygulaması ile göz rengini değiştirmek mümkün mü?

gözün ilk tabakası

Yapılan bazı araştırmalara göre yediklerimiz aslında göz rengimizi de belirleyen etkene sahip olmak ile beraber genetik olarak salınan değerin çokta üstüne çıkmak mümkün olmayabiliyor. Ela göz renginin yeşile doğru geçiş yapması sıkı bir diyet seçimi sonrasından olabileceğini bildiren uzmanlar bunun diğer renkler için belirgin bir seçim olamayacağına da işaret ediyorlar.

Birçok kişi yeşil ya da mavi göz rengine sahip olmak ister. Mavi ye yeşil gözler elbette son derece etkileyici ve hoş bir görsele sahiptir. Fakat diğer göz renkleri de göz şekliniz ile oldukça özeldir.

Özellikle kadınlar göz renkleri ne olursa olsun muhteşem bir makyaj detayına yer vererek gözlerdeki etkiyi on kat daha fazla hale dönüştürebiliyorlar.

Göz Rengine Göre Makyaj Rengi

Göz rengine göre tercih edilebilecek olan renklerde değişiklik gösteriyor. Özellikle yeşil ve mavi renklere sahip olan gözler çok fazla renklerin karışımına yer açmaması öneriliyor. Zaten renkli olan gözlere ekstra renk eklemek kötü bir görsel sunacaktır. Bunun ile beraber kahve, ela ya da siyah gözlere sahip olanlar ise daha etkili bri seçim için siyah göz kalemi ya da eyerline kullanımına yer açarak etkiyi artırabilirler.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir